Nový způsob péče o dermoplastické preparáty s pomocí přípravků
Mount Medix

Mount Medix LLC je společnost založená s cílem poskytovat vysoce kvalitní přírodní produkty pro taxidermický průmysl. Řada Mount Saver™ je první řadou produktů vyrobených z přírodních ingrediencí k ošetření hmyzem zamořených preparátů, a pro ochranu nových dermoplastických preparátů odolných proti hmyzu.

Tato produktová řada Mount Saver byla vytvořena předními vědci zabývajícími se vývojem přírodních produktů ve spolupráci s profesionálními preparátory úpravou existujícího extrémně účinného přírodního preparátorského insekticidu pro potřeby taxidermického průmyslu. Tyto produkty byly důkladně testovány v laboratoři a již více než deset let se  používají k ošetření preparátů v interiéru při napadení hmyzem. Složky v produktech jsou také schváleny pro použití v Evropské unii a všechny produkty jsou registrovány v bezpečnostních listech Evropské agentury pro chemické látky (ECHA).

Filozofie konceptu Mount Saver je stejně jednoduchá jako důmyslná: ochrana preparátorské instalace proti útokům hmyzu pomocí čisticích postupů a přírodních roztoků.  Cílem je vytvoření moderního preparátu obsahujícího přírodní silice, které odpuzují hmyz a jeho larvy.

Asi před deseti lety začala Mount Medix LLC vyrábět produkty, které mají používat majitelé preparátorských instalací prostřednictvím proaktivní ochrany a prevence. Tyto produkty Protector and Maintenance byly navrženy pro běžné a snadné použití jakýmkoli majitelem preparovaných zvířat.

Fa. Salaba Taxidermy ve spojení s profesionální firmou Čištění Pospíšil zařadila do svého portfolia nově čistění a údržbu moderních dermoplastických preparátů savců a ptáků jako nadstavbu služeb pro své zákazníky. Nové preparáty jsou již napuštěny přírodními přípravky Mount Saver nebo Mount Protector a pro majitelé starších sbírek nabízí profesionální údržbu, čištění a impregnaci těmito přípravky.

Účinnost přípravků laboratorně potvrzena při praktických zkouškách v rámci bakalářské práce vytvořené za tímto účelem na FLD ČZU v Praze.

Ceník

1550 CZK /1 hod.  (62 EUR/1 hour)

Spotřeba materiálu Mount Saver nebo Mount Protector: 3 345 CZK/1 litr (135 EUR)

Cestovní náhrady nad 50 km: 9,0 CZK/km  (0,37 EUR/km)

Ceny uvedeny včetně 21% DPH.

Leták ke stažení